Rynek pożyczek gotówkowych w Polsce

pożyczka

Niektóre osoby zupełnie nie orientują się w zagadnieniach, w rynku pożyczek w Polsce. Ja też nie orientuję się w wielu dziedzinach które mnie nie interesują z produktów których nie zamierzam w najbliższym czasie skorzystać. Wielu z nas jednak, gdy stanie przed koniecznością wzięcia pożyczki, błądzi, traci czas albo podejmuje zła decyzję. Krótko więc – mamy pożyczki bankowe (określane także jako kredyty gotówkowe), mamy pożyczki pozabankowe oraz mamy pożyczki prywatne – społecznościowe a także pożyczki przez sms. Bardziej prywatnie to już tylko od członka rodziny, od kolegi.

Pożyczki bankowe – musisz mieć stały, oficjalny dochód oraz brak zaległości w BIK (niektóre banki sprawdzają też rejestry długów). Stosunkowo korzystne możesz otrzymać tutaj.

Pożyczki pozabankowe bez BIK, dla zadłużonych – o wiele droższe od pożyczek bankowych i jeżeli masz wystarczająca zdolność kredytową, to skorzystaj z pożyczki bankowej a nie z jakiegoś Providenta czy innej pożyczki w tym rodzaju. Stosunkowo korzystne możesz otrzymać tutaj

Pożyczki prywatne, społecznościowe – mogą być tańsze od pożyczek bankowych ale też chyba trudno uzyskać nowemu pożyczkobiorcy pożyczkę wyższą niż w kwocie kilkuset złotych. Wielu prywatnych pożyczkodawców (w porównaniu z bankami i parabankami) nie odzyskało pożyczonych pieniędzy nie sprawdziwszy przed udzieleniem pożyczki, czy pożyczkobiorca jest wypłacalny. A przecież udzielając prywatnie pożyczki też można sprawdzić czy pożyczkobiorca ma dochody, można też pożyczkę zabezpieczyć na jakiejś wartościowej rzeczy.

Pożyczki – chwilówki online – szybkie pożyczki w kwocie rzadko kiedy wyższej niż kilkaset złotych na krótki okres czasu (15 – 30 dni). Cechuje je bardzo wysokie roczne oprocentowanie rzeczywiste, ale ponieważ okres umowy o pożyczkę jest tak krótki i kwoty niskie, więc koszty nie są bezwzględnie wysokie. Stosunkowo korzystne możesz otrzymać tutaj.

Dodaj komentarz